Nieuws en Reviews » YG Acoustics Vesper 3 komt naar de Benelux!
vesper-3

YG Acoustics Vesper 3 komt naar de Benelux!

Leestijd: 2 minuten

We zijn trots om te kunnen melden dat we de gloednieuwe YG Acoustics Vesper 3 aan ons aanbod van de Amerikaanse luidsprekerfabrikant toe hebben kunnen voegen. Deze passieve drieweg vloerstaande luidspreker maakt deel uit van de Reference-serie van YG en vind je in het pakket net boven de Carmel 3. De luidspreker zal eind oktober voor het allereerst te horen zijn op de Warsaw Audio Video Show 2026 in de Poolse hoofdstad, en einde jaar de Benelux bereiken.

Michel van den Berg (D&D): “We staan te popelen om de Vesper eindelijk in handen te krijgen. Ik heb echt het gevoel dat dit de ontbrekende schakel is binnen de YG Reference-serie.”

YG Vesper 3

De Vesper 3 is ontwikkeld vanuit de ambitie om de verfijning en ruimtelijke presentatie van de Carmel te combineren met de extra dynamische schaal en laagweergave die een driewegontwerp mogelijk maken. Het ontwerp is het resultaat van een driejarig ontwikkelingsprogramma waarin onderzoek, simulaties, metingen en luistersessies zijn gecombineerd. De behuizing van de Vesper 3 meet 107 x 27 x 40 centimeter en weegt 71 kilogram.

De fabrikant heeft de fabriekseigen hybride 26 mm Lattice-tweeter geplaatst, in combinatie met een 18,5 cm middentoner en een 22 cm woofer, elk met geavanceerde motorontwerpen en YG’s eigen aluminium conussen. Cross-over vindt plaats op 92 Hz en 1,71 kHz. Het filter is gemaakt met gebruik van de beste componenten. Zowel de midden- als laagdriver zijn voorzien van geavanceerde motorsystemen en de kenmerkende aluminium conussen van YG Acoustics. Het derde-generatie Ultracoherent-crossover vormt de schakel tussen de drivers en is opgebouwd met door YG Acoustics geselecteerde, eigen componenten.

Het resultaat is een luidspreker met de evenwichtigheid, precisie en elegantie van de Carmel, gecombineerd met nog meer autoriteit. Muziek ontvouwt zich in een brede, diepe ruimte, met een authentiek gewicht en moeiteloze dynamiek. De fijnste details blijven intact, zelfs tijdens de grootste hoogtepunten. Net als bij de Carmel lijkt de geluidsweergave afkomstig te zijn van een veel grotere luidspreker. De Vesper 3 heeft een opgegeven frequentiebereik van 30 Hz tot 40 kHz en een gevoeligheid van 88 dB.

De afwerking is standaard leverbaar in zwart en wit; andere kleuren zijn op aanvraag bespreekbaar, beschikbaar later in 2026. Naar verwachting zijn de eerste modellen er in december, waarna de eerste dealershows volgen. De adviesprijs bedraagt 49.900 euro per set.

vesper-3

vesper-3

Over dit merk


YG Acoustics

Luidsprekers uit massief aluminium, gefreesd met ruimtevaarttechnologie. Ongeëvenaard in precisie, detail en dynamiek.

Merken in dit artikel


YG Acoustics

Nieuwsbrief

Ontvang als eerste het laatste nieuws

Meer actueel nieuws