Geen Dutch Audio Event zonder D&D Audio – ook al staat niet één van die D’s voor Dutch. In Veldhoven zal D&D Audio wederom op de vertrouwde plek in ruimte 63 aanwezig zijn. Traditioneel een van de highlights van de show in deze tot in de puntjes verzorgde luisterkamer, mag je op 4 en 5 oktober rekenen op een tweetal fraaie primeurs.

Vitus Audio

Ten eerste is het merkenpalet bij D&D in het voorbije jaar verder uitgebreid met een prachtige toevoeging. Naast gevestigde namen als Astell & Kern, Clearaudio, Crystal Cable, Devialet, Siltech, SME en YG Acoustics, verwelkomt het team met trots een nieuwe parel in het assortiment: Vitus Audio uit Denemarken. Deze toevoeging betekent een belangrijke stap vooruit in het streven naar absolute perfectie in geluidsweergave. Vitus Audio staat wereldwijd bekend om zijn compromisloze bouwkwaliteit, geraffineerde klankkarakter en unieke esthetiek. Voor liefhebbers van high-end audio betekent dit dat D&D nu nog beter in staat is om een perfect afgestemde set samen te stellen die zowel technisch als muzikaal uitmuntend presteert.

De introductie van Vitus Audio bij D&D wordt feestelijk kracht bijgezet tijdens DAE (Dutch Audio Event), waar bezoekers de unieke kans krijgen om een sublieme combinatie van Vitus Audio en YG Acoustics te ervaren. Deze twee merken vullen elkaar perfect aan: waar Vitus Audio excelleert in finesse en controle, biedt YG Acoustics ongeëvenaarde detaillering en ruimtelijkheid.

Centraal in de presentatie staan de Carmel 3 luidsprekers van YG Acoustics, uitgevoerd in een oogstrelende bronzen afwerking die niet alleen prachtig oogt, maar ook bijdraagt aan een nog betere klankbeleving. Aangestuurd worden deze speakers door de Vitus Audio SIA geïntegreerde versterker en de SD 025 MK II digitale speler/DAC, een combinatie die garant staat voor een ongeëvenaarde luisterervaring.

Voor zowel de doorgewinterde audiofiel als de nieuwsgierige liefhebber biedt deze samenwerking een uitgelezen kans om kennis te maken met het allerbeste dat de high-end audiowereld te bieden heeft. Daarbij mag je natuurlijk verwachten dat de set verwend gaat worden met de mooie bekabeling van Crystal Cable. Deze kabel laat zich altijd prima combineren met een set die vraagt om nét dat beetje meer – dus wordt er wederom de keus gemaakt met het beste dat Nederland te bieden heeft op kabelgebied.

Niet speelklaar, maar wel te bewonderen in deze ruimte: het gloednieuwe instapmodel van Clearaudio, de Compass. Duitse degelijkheid en precisie di al begint vanaf 1.290 euro.

vitus-versterker

SME Model 35

Over draaitafels gesproken, ook de vinylliefhebber wordt dit jaar op zijn wenken bediend. SME presenteert namelijk de langverwachte opvolger van het iconische Model 30: de SME Model 35. Deze nieuwe referentiedraaitafel valt direct op door zijn gestroomlijnde driepootsontwerp en verbeterde ontkoppelde voeten, waarmee hij niet alleen akoestisch maar ook visueel een stap vooruitzet. De zestig zichtbare ophangingsringen die voorheen het subchassis sierden, hebben plaatsgemaakt voor een nieuw intern systeem. Het resultaat is een verfijndere ontkoppeling, met betere prestaties in zowel het verticale als horizontale vlak. Een bijkomend voordeel? De Model 35 is een stuk eenvoudiger schoon te houden.

De verbeteringen stoppen daar niet. De draaitafel beschikt over een geoptimaliseerd subchassis, een hydraulisch dempingssysteem rond de spindel en het lager, én een elektronische snelheidsregeling van topklasse. Deze laatste is gebaseerd op de technologie uit de SME Model 60 en maakt gebruik van een krachtige wisselstroommotor met een aparte transformator, wat garant staat voor een uiterst stabiele en nauwkeurige rotatie.

De Model 35 is standaard uitgerust met de nieuwe Series Vi toonarm, een evolutie van SME’s legendarische Series V. Deze arm combineert een ongeëvenaarde stijfheid met minimale massa, en maakt gebruik van hoogwaardige lagers en demping voor een uiterst nauwkeurige aftasting van de groef. De Series Vi is perfect op de Model 35 afgestemd en biedt absolute neutraliteit en controle. De nieuwe arm is CNC-gefreesd uit een niet-metalen polymeer met hoge dichtheid, gekozen vanwege de akoestische inertheid. Dit ontwerp is vervaardigd met nauwe toleranties en voldoet aan strenge kwaliteitscontrolenormen.

De eerste review? “De bas is bijna oneindig diep, maar strak, ritmisch en gezegend met detail en inzicht.” Zelf ontdekken? See you in kamer 63! | www.dutchaudioevent.nl.

sme-model-35

Privacy Preference Center